MOROCCANOIL

Moroccanoil Treatment Original kuracja do włosów

Marka Moroccanoil szczyci się tym, że zapoczątkowała modę na olej arganowy w kosmetyce. Ten marokański olejek do włosów faktycznie jest dziś jednym z najbardziej cenionych naturalnych składników. Znajdziemy go także w Moroccanoil Treatment Original, uniwersalnej formule nawilżającej do włosów każdego rodzaju. Sprawdźmy, jaki naprawdę jest zwycięzca prestiżowych nagród ostatnich lat, olejek do włosów Moroccanoil.

KLUCZOWE WŁAŚCIWOŚCI

  • Przyspiesza suszenie włosów.
  • Wzmacnia włosy i dodaje im połysku.
  • Ochrania przed gorącym powietrzem np. suszarki.
  • Zabezpiecza przed szkodliwymi czynnikami.
  • Kontroluje puszenie się i elektryzowanie.
  • Ułatwia stylizację włosów.

OLEJEK DO WŁOSÓW MOROCCANOIL – SKŁAD

Moroccanoil Treatment Original zawiera dwa naturalne składniki aktywne – olej arganowy i ekstrakt z nasion lnu. Olejek ten to bogactwo wzmacniających protein, kwasów omega-3 i witamin. Zawiera silikony, które działają na powierzchni włosa i niestety mogą go zapychać lub obciążać. To formuła wolna od parabenów, SLS/SLES i ftalanów. Tak wysoka cena Moroccanoil Treatment to zatem koszt oleju arganowego z niewielkim dodatkiem lnu i silikonów. Można było spodziewać się czegoś znacznie lepszego.

JAK STOSOWAĆ MOROCCANOIL?

Producent zaleca aplikowanie 1-2 pompek olejku na umyte i osuszone ręcznikiem włosy od połowy długości po końce. Po aplikacji oleju włosy można wysuszyć i wystylizować lub pozostawić do wyschnięcia. Moroccanoil Treatment Original można stosować też jako dodatek do innych produktów pielęgnacyjnych np. szamponu, maski lub odżywki. Najlepiej jednak sprawdza się z kosmetykami z serii Moroccanoil, których działanie nawilżające wzmacnia.

Moroccanoil Treatment nie nadaje się do skóry głowy ze względu na komedogenne silikony w składzie. Nie wykonamy nim olejowania skóry głowy. Nie nałożymy go też na suche włosy, bo może obciążać i przetłuszczać.

To sprawia, że olejek do włosów nie jest tak wszechstronny, jak zapewnia producent.

OPAKOWANIE, KONSYSTENCJA, ZAPACH

Ma typowo oleistą formułę, jest lekko złocisty i średnio gęsty. Jego zapach nie jest szczególnie charakterystyczny i nie pozostaje na włosach po ich wysuszeniu i wystylizowaniu. Do aplikacji możemy wykorzystać dołączoną osobno do zestawu pompkę, która zdecydowanie podnosi wydajność produktu. Jednak Moroccanoil Treatment nie jest szczególnie wydajny.

Olejek do włosów Moroccanoil Treatment Original kupimy w mniejszej lub większej pojemności. Zawsze w płaskiej butelce z ciemnego szkła o charakterystycznym niebieskim designie. Opakowanie to niestety kolejna wada tego produktu, bo przy tłustych olejach szkło zupełnie się nie sprawdza. Zbyt łatwo o wypuszczenie flakonika z rąk i stłuczenie go.

NA PLUS:

ochrania i ułatwia stylizację, olej arganowy w składzie, brak parabenów

ZDECYDOWANIE NA MINUS:

wysoka cena, szklane opakowanie, silikony w składzie, nie na skórę głowy i suche włosy, potencjalne działanie komedogenne, bardzo ubogi skład, tylko jeden olej w składzie