KERASTASE ELIXIR ULTIME

Olej do włosów cienkich Kerastase Elixir Ultime Oleo-Complexe Intra-Cylane

Z gamą produktów Kerastase można odkryć wyjątkowe produkty, w których najważniejsza jest wysoka koncentracja cennych olejków upiększających włosy. To marka, która jest jednym z prekursorów olejkowego szaleństwa. Dwufazowy olejek do włosów Kerastase Elixir Ultime opiera się na rozbudowanych technologiach Oleo-Complexe i Intra-Cylane. Dowiedz się, czy to wystarczy, aby produkt prekursorski był też najlepszym wśród olejków do włosów.

KLUCZOWE WŁAŚCIWOŚCI

  • Zwiększa objętość cienkich włosów.
  • Nadaje miękkości, gładkości i blasku.
  • Odżywia i reguluje poziom nawilżenia.
  • Ochrania końcówki przed szkodliwymi czynnikami.
  • Zabezpiecza przed wysoką temperaturą np. suszarki.

OLEJEK DO WŁOSÓW CIENKICH KERASTASE – SKŁAD

Olej do włosów cienkich Kerastase Elixir Ultime to formuła, która bazuje na dwóch technologiach. Intra-Cylane wzmacnia sieć wewnątrzkomórkową, przez co zwiększa objętość włosów. Oleo-Complexe to natomiast unikalne połączenie czterech olejków dla poprawienia efektów codziennej pielęgnacji włosów. W składzie znajdziemy olej kukurydziany (odżywiający), olej arganowy (termoochronny), olej kameliowy (nabłyszczający) i olej słonecznikowy (nawilżający). Oprócz nich dwa ekstrakty roślinne: z liściokwiatu garbnikowego (amla) oraz z kolczastego drzewa Nees.

Jeśli chodzi o składniki o ciekawych właściwościach warto dodać, że olejek do włosów Kerastase Elixir Ultime zawiera także witaminę E o działaniu odmładzającym. Niestety na tym kończy się lista dobrych substancji, a zaczyna się chemia. Kerastase Elixir Ultime zaraz na wejściu traktuje nasze włosy bardzo szkodliwym alkoholem, silikonami i wieloma konserwantami. To zdecydowanie przesądza o tym, że skład tego olejku jest nieciekawy.

Warto dodać, że na stronie producenta jako jeden ze składników widnieje olej pracaxi, którego faktycznie formuła nie zawiera.

JAK STOSOWAĆ ELIXIR ULTIME?

Jako że olej do włosów Kerastase Elixir Ultime jest dwufazowy, przed każdym użyciem trzeba go wstrząsnąć, aby wszystkie składniki się połączyły. Do następnego użycia olejek ponownie się ustoi. Producent zapewnia, że produktu można używać na wiele sposobów – na mokre lub suche włosy przed ich stylizacją albo po niej dla dodania blasku pasemkom. Należy unikać kontaktu z oczami i skórą ze zmianami zapalnymi. Produkt niestety nie na skórę głowy, ze względu na skład.

OPAKOWANIE, KONSYSTENCJA, ZAPACH

Olejek do włosów cienkich Kerastase Elixir Ultime Oleo-Complexe Intra-Cylane jest bardzo wodnisty. Składa się z dwóch faz – złocista znajdująca się na dole jest bardziej oleista, a ta na wierzchu przypomina po prostu bezbarwną ciecz. Olejek dobrze się wchłania, niestety ma bardzo drażniący zapach. Kerastase Elixir Ultime po prostu śmierdzi alkoholem.

Opakowanie olejku Elixir Ultime zdecydowanie przykuwa wzrok. Solidny flakonik ze szkła prezentuje się bardzo elegancko ze złotą nakrętką. Jak bardzo ładny by nie był, niestety nie jest praktyczny – może się stłuc, kiedy wyślizgnie się z rąk. Na duży plus zasługuje natomiast bardzo wygodny dozownik. Atomizer ułatwia idealne rozpylenie olejku na każdym włosie.

NA PLUS:

wygodny atomizer, lekka formuła, dobra wchłanialność, na mokre i na suche włosy, połączenie kilku olejków z ekstraktami, zaawansowane technologie

ZDECYDOWANIE NA MINUS:

mocno drażniący alkohol w składzie, silikony, nie nadaje się na skórę głowy, ciężki i nieporęczny flakonik, zbyt intensywny i nieprzyjemny zapach, bardzo wysoka cena