Sposoby na elektryzujące się włosy

Elektryzujące się włosy to problem bardzo wielu kobiet, szczególnie zimą. Włosy pod czapką szybciej się przetłuszczają, przez co może powstawać łupież, a tłuste włosy wyglądają wyjątkowo nieestetycznie i nieświeżo.

Natomiast gdy w mroźny dzień jesteśmy bez czapki, obkurczają się naczynia krwionośne, przez co włosy znacznie słabną, bo dociera do nich niewielka ilość składników odżywczych. 

Dlaczego włosy się elektryzują?

Najczęściej elektryzują się włosy połamane i przesuszone. Elektryzowanie się jest bardzo uciążliwe. Dzieje się tak przez nieodpowiednie nawilżenie. Włosy szorstkie ulegają elektryzowaniu znacznie łatwiej. Sztuczne materiały i klimatyzowane pomieszczenia temu sprzyjają. Nieodpowiednia pielęgnacja włosów, niewłaściwe czesanie, mycie i suszenie również na to wpływa.

Jak uniknąć elektryzowania się włosów?

Czesz się drewnianym grzebieniem, ponieważ plastikowe przyczyniają się do elektryzowania włosów. Jeżeli jednak używasz tylko takich, spryskaj je uprzednio lakierem do włosów.

Stosuj maski i odżywki dostosowane do pory roku. Zimą warto zaopatrzyć się w te, które nie obciążają włosów i zwiększają ich objętość. Doskonale sprawdzą się te nawilżające.

Myj włosy tak, jak należy. Masuj skórę opuszkami palców (nie paznokciami!), dzięki czemu poprawisz ukrwienie skóry.

Nie zapominaj o nawilżaniu powietrza w okresie grzewczym. Wystarczy, że położysz na kaloryferze mokry ręcznik. Myj częściej podłogę. Doskonałe nawilżenie dostarczają także kwiaty doniczkowe.

Pamiętaj o odpowiednim nakryciu głowy. Wybieraj naturalne włókna, takie jak bawełna, co zapobiegnie elektryzowaniu się włosów.

Na rynku znajdziesz także wiele preparatów na elektryzujące się włosy. Na pewno wybierzesz odpowiadający Ci produkt, ponieważ występują one w postaci szamponów czy odżywek. Przyda Ci się także maseczka na włosy. Koniecznie masuj skórę głowy kolistymi ruchami i pamiętaj, aby kosmetyki, których używasz, nie miały dodatku silikonu. Silikon sprawia, że nasze włosy znacznie bardziej się elektryzują.

Nie susz włosów gorącym strumieniem powietrza, ponieważ dzięki niemu nasze włosy elektryzują się znacznie bardziej. Suszarka z jonizacją powietrza doskonale zapobiegnie elektryzowaniu się włosów. Warto ją mieć!

Dodatkowej pielęgnacji potrzebują włosy farbowane. Używaj szamponów, które są dla nich przeznaczone, aby zapobiec wyblaknięciu koloru. Stosuj intensywnie nawilżające maski do włosów. 

Jeżeli Twoje włosy są mocno naelektryzowane i nie możesz sobie z tym poradzić, bo jesteś poza domem, użyj na włosy trochę olejku lub kremu do rąk.

W drogeriach znajdziesz spraye antystatyczne. Istnieją takie, które służą do spryskiwania włosów, ale też odzieży.

Z czasem zmiany w pielęgnacji włosów całkowicie wyeliminują elektryzowanie się. Pamiętaj, aby nie nosić syntetycznych ubrań, ponieważ mają bardzo duży wpływ na ten uciążliwy problem.

Aby zapobiec elektryzowaniu się włosów, po prostu odpowiednio je nawilżaj i pielęgnuj. Wcale nie musisz w to wkładać wielkiego wysiłku – wystarczy wyrobić odpowiednie nawyki.