REDKEN DIAMOND OIL


Olejek do włosów Redken Diamond Oil Shatterproof Shine

Jedne z bardziej luksusowych olejków do pielęgnacji włosów to te marki Redken z serii Diamond Oil. Opracowano je na bazie najlepszych substancji odżywczych wzmocnionych przez najlepsze technologie. Czy bardzo wysoka cena oleju Redken Diamond Oil, że są maksymalnie skuteczne i zachwycają swoimi właściwościami? Czas to sprawdzić.

KLUCZOWE WŁAŚCIWOŚCI

  • Wygładza, dodaje miękkości i przywraca blask.
  • Wzmacnia włosy od wewnątrz do zewnątrz.
  • Ułatwia układanie i stylizację.
  • Ochrania przed negatywnymi skutkami stylizacji.

OLEJEK DO WŁOSÓW DIAMOND OIL – SKŁAD

Redken Diamond Oil Shatterproof Shine zawiera wolny od silikonów Shine Strong Complex – formułę wzmacniającą blask włosów. To mieszanka kilku cennych olejków, wśród których aktywne działanie wykazują olej kolendrowy oraz olej morelowy. Na stronie internetowej producent wymienia jeszcze olej z lnicznika siewnego, którego jednak trudno dopatrzyć się w składzie. Jest tam natomiast olej słonecznikowy i trzy dodatkowe substancje poprawiające działanie produktu. Nie są one jednak szkodliwego, dlatego olejek do włosów Redken Diamond Oil w złotej wersji można uznać za całkiem ciekawy produkt. Choć faktycznie skład jest ubogi jak na tak wysoką cenę. Można oczekiwać tutaj bardziej egzotycznych i cennych olejów.

JAK STOSOWAĆ DIAMOND OIL?

Olej do włosów Redken Diamond Oil Shatterproof Shine można stosować wielorako. Już na wstępie opisu użycia na stronie internetowej producenta jesteśmy pouczeni, że:

  • 2-3 krople oleju należy aplikować od połowy włosów w dół,
  • mniej oznacza więcej (zawsze można dodać kilka kropli olejku),
  • przed nałożeniem oleju warto go ogrzać w dłoniach.

Złoty Diamond Oil można stosować na sześć sposobów, choć kreatywne osoby zapewne znajdą jeszcze inne. Produkt można nakładać 2-3 minuty przed myciem na suchą skórę głowy i włosy albo po ich umyciu i osuszeniu ręcznikiem przed stylizacją. Redken Diamond Oil sprawdzi się do olejowania włosów na noc, na suchą skórę głowy lub włosy w trakcie dnia, a także jako dodatek do masek lub odżywek.

Sposób użycia olejku Redken to zdecydowany jego plus.

OPAKOWANIE, KONSYSTENCJA, ZAPACH

Nie zaskakuje swoją formułą. Olejek pachnie świeżo, trochę jak lecznicza mieszanka ziołowa. Aromat jest bardzo intensywny, co niektórym osobom może zupełnie nie odpowiadać. Bardzo długo utrzymuje się na włosach. To typowy olej o średniej gęstości, przezroczystej i dość wydajnej formule. Zbyt duża jego ilość może obciążać włosy i przyspieszać ich przetłuszczanie.

Olejek do włosów Redken Diamond Oil Shatterproof Shine to jeden z bardziej eleganckich kosmetyków. Bardzo solidna i elegancka butelka produktu może zachwycić, a dołączony do niej precyzyjny kroplomierz ułatwić aplikację. Taki dozownik ułatwia odmierzanie odpowiedniej ilości oleju i sprawia, że Redken Diamond Oil jest całkiem wydajny. Niestety opakowanie jest szklane i przy upadku z dużej wysokości może się stłuc.

NA PLUS:

wygodny kroplomierz, elegancki design, wydajność, długotrwały zapach, różnorodność aplikacji, nadaje się na skórę głowy

ZDECYDOWANIE NA MINUS:

ubogi skład, powierzchowne działanie, możliwe obciążanie włosów, butelka z ciężkiego szkła, pospolite oleje w składzie